Готуємось до ДПА

Практичні поради учням щодо підготовки до іспитів та їх складання

Зараз іспити здає велика категорія людей: від школяра, ліцеїста до курсанта, слухача, студента. Але вмінню складати іспити, як не дивно, ніхто спеціально не вчить. Разом із тим відповідні психотехнічні навички досить корисні: вони не тільки підвищують ефективність підготовки до іспитів, але й дозволяють більш успішно себе поводити під час них, а також взагалі сприяють розвитку навичок розумової роботи, вмінню мобілізуватися в критичній ситуації, керувати власними емоціями тощо.

Розглянемо конкретні практичні поради, які дозволять учневі успішно впоратися з підготовкою та складанням іспитів.

Пам'ятайте, всі педагоги добромисні!

Злих, підступних і мстивих педагогів у природі не буває.
Усі вчителі мріють про одержання вами гарних оцінок. Тому щосили намагайтеся надати їм можливість порадіти за вас. Іспит існує не стільки для вас, скільки для них. Їм хочеться порадіти зі своєї роботи й відпустити вас далі по життю з легким серцем і впевненістю в тому, що вони вас встигли чомусь важливому навчити.
Боятися нема чого хоча б через тривале знайомство з учителями. Бо вони вас точно знають наскрізь і без будь-якого рентгена. Тому іспити завжди в чомусь трошки гра, у чомусь трошки театральна вистава.
Скористайтеся нагодою «блиснути» знаннями, не думайте про примару поразки. Вас і так прекрасно знають, так що нічого нового, крім хорошого й дуже хорошого, учителі від вашого виступу не очікують.
Оцінка може виявитися будь-якою, але отримані знання в перспективі життя однаково виявляться важливішими за будь-який бал. До речі, статистично доведено, що в більшості випадків екзаменаційні оцінки вище середньорічних на 0,65 бала.
Не бійтеся маленьких затримок і тимчасових пауз у відповіді, завдяки яким можна зібратися з думками.
Ви впевнено стоїте на рівній підлозі, а не балансуєте на дроті над ареною.
Ви перебуваєте серед доброзичливо налаштованих дорослих, а не в диких джунглях серед хижих звірів.
Відповідайте не кваплячись, упевнено й спокійно.
Ви знаєте набагато більш того, що в стані собі уявити.
Частіше концентруйтеся на ідеальному результаті іспиту.
Перевірка результатів навчання— це спортивні змагання, а не страта й не суд.

Вважайте іспит святом власних досягнень і особливою формою показових виступів.